Samonosná- posuvná brána v obci Golianovo, okr. Nitra

10.04.2021

     Dnes sme v obci Golianovo, okr. Nitra pracovali na takejto krásnej zákazníkom navrhnutej samonosnej kovanej bráne. 

        K bráne prislúchala aj bránícka rovnakého vzoru. Pracovalo sa presne podľa návrhu domácich, ktorí si bránu s bráničkou navrhli pri zameraní. Samonosná brána má rozmery 370 cm s prevysom 500 cm a bránícka 120 cm. Všetko vo výške 160 cm. Za navrhnutým vzorom bol v hornej časti osadený plech pre jej nepriehľadnosť. Na bráničke sme namontovali klasicky pozinkovaný plech no na veľkej samonosnej sme pre jej odľahčenie navrhli hliníkový, ktorý má tretinovú hmotnosť. Brána bola osadená na pozinkovaný samonosný systém 80/80/5 mm. Spodná medzera pri samonosných systémoch vychádza bez stavebného predzásahu na 90mm. 

     Na celú zákazku bola aplikovaná prášková farba v krásnom RAL 8019 odtieni v jemnej štruktúre, čo dodáva bráne nie bežný výzor. Takto zvolená farba je vysoko matná a tvorí jemný reliéf. Pri tejto voľbe zaniknú drobné nedokonalosti, ktoré vytvorí žiarové zinkovanie. Ako je na fotografii vidno, brány sú pozvárané z tepaného materiálu. Všetko je žiarovo zinkované a ako som už spomínal, práskovo nastriekané a v peci vypaľované. Takáto povrchová úprava je to najviac, čo sa dá kovaným bránam ponúknuť.

      Ako pohon bol zvolený veľmi spoľahlivý NICE ROAD. Je spoľahlivý, tichý, dostatočne výkonný a v budúcnosti ľahko servisovateľný. 

Zákazníci boli spokojní a mi želáme, dlhé užívanie. Viac informácii na linku:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1347651525621730&id=412300062490219&__tn__=-UC-R