Samonosná hliníková brána, výplň drevoplast, realizácia Zvončín okr. Trnava

15.01.2023

     Samonosná hliníková brána a bránička v obci Zvončín okres Trnava, bola realizovaná z bežne nami používaných hliníkových profilov 50x50x3mm a 80x50x3mm. Druhý uvedený hliníkový profil sa využíva na spodok samonosnej brány a niekedy ak je treba z hľadiska potrebnej väčšej dĺžkovej únosnosti, tak aj na vrch. 

     Brána je široká 410 cm a bránička 110 cm. Obe boli osadené na mieru do výšky 160 cm. Pri realizácii bol použitý zinkovaný samonosný profil 80 mm a to pre jeho väčšiu nosnosť oproti samonosnému hliníkovému profilu.

      Ako výplň bol použitý kvalitný drevoplast od Timbermaxu o šírke 120mm, pričom medzere medzi drevoplastom boli zvolené na cca 13mm. Rám brán bol práškovo nalakovaný a v peci vypálený antracitovým odtieňom RAL 7016 v jemnej štruktúre. Pohon je použitý od NICE a to základný, spoľahlivý Road 400 spolu s príslušentvom ako fotobunky, majakom a magnetickým spínačom, ktorý zabraňuje bráne naraziť do bráničky pri náhodnom otvorení počas posuvu. 

     Na bráničke je namontované nerezové skosené madlo o dĺžke 80 cm. Bránička je otváraná elektrickým zámkom smerom dnu. My sme s realizáciou spokojní a zákazník tiež. 

Bližšie informácia a foto nájdete aj na:

https://www.facebook.com/Juhokov/posts/pfbid0LLzvx497sCaFb3VPhK8JNjqFXgjt1qNCBXJ5GwAVtDBXQXcHi32uUNTPmr9MGpdCl