Posuvná samonosná brána v obci Strekov, okr. Nové Zámky

28.12.2023

     V obci Strekov okr. Nové Zámky sme realizovali zimnú montáž samonosnej pozinkovanej brány, jednej bráničky a 12 ks plotových vložiek. Vzor brány bol rovný, jednoduchý, kovaný a to presne podľa návrhu majiteľky. Terén na mieste realizácie bol z kopca, pričom bolo zložité všetko na konci zladiť, aby to vyzeralo dokonalo. Už samotné zameranie brán a plotových vložiek bolo preto náročnejšie ako bežne. 

     Samonosná kovaná brána mala rozmer 420x150 cm, kovaná bránička 100x150 cm a kované plotové vložky boli všetky rovnaké v rozmere 200x80 cm. Bránu nesie pozinkovaný samonosný systém v rozmere 80x80x5mm ktorý má dĺžku aj s presahom 600 cm. Taktiež je na posuvnej bráne použité pomocné vodiace účko spolu s oporným stĺpikom. Pri kovaných bránach je to jediný najspoľahlivejší spôsob posuvu. Medzera medzi zvislými palicami bola žiadaná na 8cm. Klasicky sú tieto zvislé štvorhrany rozmeru 12x12mm, obvodové jokle sú rozmeru 40x40x2 mm a vodorovné plocháče su 40x5mm.

     Celá zákazka je žiarovo pozinkovaná a následné práškovo zalakovaná a v peci vypálená. Je to maximálna možná povrchová úprava, ktorá sa dá na kovanú bránu zabezpečiť. Farba bola zvolená čierna RAL 9005 s jemnou štruktúrou, ktorá je aj do budúcna ľahko opravná aj v domácich podmienkach.

     Posuvnú bránu ženie pohon značky Nice spolu s príslušenstvom a gsm ovládaním brány, čo zabezpečuje jej otvorenie cez telefón z hociktorej časti sveta.

Viac informácií nájdete aj na fb stránke:

https://www.facebook.com/Juhokov/posts/pfbid037AW9TejPeF8rxbUsKgNwbJ9CoXyZbpY2SaZT1gURt9JLCfSdQz6CbRF4iW8mSnPxl

Článok spolu s použitými materíálmi je k dispozícii na: https://www.juhokov.sk/kovana-samonosna-ziarovo-pozinkovana-posuvna-brana</p>