Posuvná, samonosná brána s bráničkou a plotovými vložkami, realizácia v obci Veľká Maňa okr. Nové Zámky

28.03.2023

     Posuvná samonosná brána s bráničkou a plotovými vložkami bola realizovaná v obci Veľká Maňa, okr. Nové Zámky k novostavbe rodinného domu a k novovystavanému oploteniu. 

     Brána má sírku 400 cm, bránička 100 cm. Výška oboch je 150 cm. Následne je na mieste osadených 7 ks plotových vložiek, pričom dve z nich slúžia ako servisné skrinky pre plynové a elektrické hodiny. V podstate je na týchto dvoch plotových vložkách vsadený na prvý pohľad skrytý zámok na servisné dvierka so štvorhranom, kde pri jeho odomknutí sa dajú tieto plotové vložky otvoriť a tak sa fyzicky dostať k elektrickým a plynovým meračom. 

     Ako výplň bola zákazníkom zvolená plotová pozinkovaná doska o šírke 100mm a hrúbke 20mm. Medzera medzi týmito doskami je vypočítaná na približne 14 mm a je zhodná po celom horizonte oplotenia. Brána je nesená na pozinkovanom samonosnom sytéme 80x80x5mm, pričom presah za plotom meria 140 cm. Na bráničke je osadené nerezové, moderné, skosené madlo o šírke 60 cm. Celé oplotenie je žiarovo pozinkované a následné práškovo zalakované v modernom RAL 7016 antracitovom odtieni v jemnej štruktúre. Táto povrchová úprava je technicky najviac, čo sa dá na kov aplikovať a zároveň jemná štruktúra zabezbečuje prevažné prekrytie nedokonalostí po žiarovom zinkovaní. 

    Samonosnú bránu poháňa motor na posuvné brány od talianskeho výrobcu NICE spolu s príslušenstvom. Tento pohon je velmi spoľahlivý a do budúcna ľahko servisovateľný. Používame ho velmi radi a máme s ním velmi dobré skúsenosti. 

    Montáž aj celá realizácia dopadla na výbornú a majiteľom želáme bezproblémové, bezúdržbové,  dlhoročné užívanie. 

    Bližšie informácia a fotografie nájdete aj na facebookovej stránke:

https://www.facebook.com/Juhokov/posts/pfbid02H2q45oXwTp1MDZ8pCZjqcvtVeVKrEuoniRHJ4Skd4Ffp7qscHzu2FGC7zgdAc9Eol