Posuvná brana s bráničkou v Kalinkove, okr. Senec

07.06.2023

     Dnes sme montovali posuvnú bránu s bráničkou v Kalinkove okr. Senec. Montáž bola veľmi upršaná, museli sme použiť i náš stan pre takéto prípady.

      Táto realizácia bola komplet pozinkovaná žiarovým spôsobom a práškovo nalakovaná v antracitovom odtieni RAL 7016. Je to najsilnejšia povrchová úprava aká je možná so železom previesť. Investor si vybral 3D vzor "kvet",  ktorý je vyrazený na pozinkovanom plechu o rozmeroch 1000 x 2000 x 1,2 mm. 3D plech bol strihnutý namieru, pričom po zalakovaní sme ho vložili do rámov a zablendovali hliníkovým L profilom 15x15x1,5 mm, použitím texových šróbou 6,3 mm. Brána a bránička  je vysoká 197 cm. Bránička má šírku 110 cm a brána 330 cm. Rám je zváraný z veľkých joklových L profilov, pričom stredové zvyslé výstuhy sú z malých joklových T profilov. Zákazník si na bráničku vybral jednoduché nerezové madlo "kocka" bez elektrického zámku. Požiadavka smerom k nám bola, aby sme nedávali na spodok brány príliš veľkú medzeru a preto sme ju vyrobili so 4 cm medzerou rovnako pod bránou a bráničkou. Taktiež nás požiadali o prekrytie medzier pri bočných odstupoch posuvnej brány od múriku.. Bočné medzery bráničky prekrývame samozrejme automaticky, nakoľko tam na pántovej strane vzniká priestor cca 7 cma a na zámkovej strane cca 4cm.    

     Automatizácia bola použitá samozrejme od spoločnosti NICE spolu s príslušenstvom. Hrebeň na posuvnú bránu bol zvolený poplastovaný so spodným úchytom kvoli nízkej medzere. 


Viac informácií a foto nájdete aj na: 

https://www.facebook.com/Juhokov/posts/pfbid04hyrcU4rhrYUv62bgK9NCoFnsnZVth3gAY8rXdcmCe21WoRPb12G82JjPBAincX7l