Hliníková samonosná brána, krídlová brána a bránička, realizácia vo Vrábľoch, okr. Nitra

15.10.2023

     Realizácia oplotenie vo Vrábľoch, okr. Nitra pozostávala z jednej hliníkovej samonosnej brány o rozmere 480 cm, jednokrídlovej hliníkovej brány o rozmere 250 cm a hliníkovej bráničky o rozmere 100 cm. Pri všetkých bola výška 140 cm. 

     Ako vzor si zákazník zvolil farebne prekladanú hliníkovú plotovú dosku pozostávajúcu zo širokých 160 mm hliníkových lamiel a 20 mm úzkych hliníkových profilov. Farebná kombinácia je navrhnutá a následne realizovaná ako striedanie RAL 7016 antracitovej v jemnej štruktúre a RAL 9006 hladkú s jemnou perleťou.

     Rám všetkých hliníkových brán je vyrobený zváraním joklových profilom 50x50x3 mm, pričom je práškovo nalakovaný do antracitového odtieňu rovnako ako široké hliníkové profily. Samonosná hliníková brána je nesená na rovnako hliníkovom samonosnom profile o rozmere 100x90 mm, ktorý má maximálnu dĺžku 600 cm, čo je i dĺžka brány s presahom. Hliníkové doskové profily na posuvnej bráne sú vzadu vystužené štyrmi C profilmi o rozmere 50x30x30x3mm, ktoré držia vzor pohromade bez medzier. Na bráničke je osadené moderné nerezové 60 cm madlo. Na múriku je inštalované prekrytie spolu s elektrozámkom a magnetom pre zabránenie spustenia samonosnej brány do priestoru otvorenej bráničky. Jednokrídlová brána v pravej časti pozemku sa otvára smerom do ulice bez pohonu. Jej dekor je rovnaký s dekorom všetkých brán. 

     Pohon na posuvnú bránu si zákazník realizuje svojpomocne, pričom na hliníkovom samonosnom profile sú už nami osadené hrebene potrebné pre bránový pohon.

     Brány krásne dotvárajú navostavbu rodinného domu a nového oplotenia. Viac foto a informácií nájdete na fb profile: 

https://www.facebook.com/Juhokov/posts/pfbid0cTSn3xFisjWz4e9WREeyUgCc9iKseKAPCYmZHvzkoNEFZg1hn3nupANj2QJ6Ph9Pl</p>