Hliníková posuvná brána s bráničkou v obci Bánov okr. Nové Zámky

25.04.2023

     Hliníková posuvná brána s bráničkou bola realizovaná pre objednávateľa z obce Bánov okr. Nové Zámky. Na mieste sme realizovali cez spolupracujúcu firmu, búracie bráce na starom oplotení a samotnú výstavbu nových múrikov a betonáž stredového stĺpika. 

     Rám posuvnej hliníkovej brány a bráničky je tvorený pozváraním hliníkových joklových profilov 50x50x3 mm. Ako výplň je použitý jokel 160 x 16mm na foto hnedý a bledý je jokel 20 x 10 mm. Konkrétne sa jedná o farby v RAL odtieni č. 8017 a č. 1015, všetko v jemnej štruktúre. Táto štruktúra farby je veľmi vďačná najmä kvoli dokonalému krytiu nedokonalostí po vybrusovaní zvarencov na hliníku a budúcemu prípadnému opravovaniu škrabancov, čo s hladkou štruktúrou nie je možné. Brána má šírku 400 cm, bránička má 100 cm, pričom výška oboch je 160 cm. Súčasťou predmetnej realizácie v Bánove sú i tri plotové vložky, ktoré však momentálne prekrývajú okrasné dreviny, preto nie sú na foto. Požiadavka pre hliníkové plotové vložky bola vynechať bleté joklové profily, pričom na miesto profilu priznať medzeru 2 cm pre priehľadnoť do predzáhradky nehnuteľnosti. Súčasťou bráničky je i vsadená kvalitná poštová schránka od spoločnosti DOOLS CZ, ktorú sme zafarbyli do odtieňu brán. Taktiež na zadnej strany hliníkovej brány je možné pozorovať 4 U hliníkové profily. Uvedené profily slúžia ako opora výplní, pričom je hliníková výplň o ne prinitovaná, tak aby z prednej strany mohla byť brána jednoliata a mohli byt použité hliníkové jokle v celku. 

     Na bráne je namontovaná automatizácia od spoločnosti NICE s príslušenstvom. Pre viac informácií a fotografií je k dispozícii facebooková stránka našej spoločnosti a z konktrétnej realizácie:

https://www.facebook.com/Juhokov/posts/pfbid0XBzmxaxFNM4k1zLv6kPNfb6nywoH2ibHjC5aX75xj9QZAvshtzW8ojC8M1W5KoHXl<br>