Hliníková dvojkrídlová brána s báničkou a plotovými vložkami. Realizácia Tvrdošovce, okr. Nové Zámky

02.12.2023

     V obci Tvrdošovce okr. Nové Zámky sme realizovali horeuvedenú modernú, dvojkrídlovú hliníkovú bránu spolu s hliníkovou bráničkou a plotovými vložkami. 

     Ako na fotogalérii vidno montáž prebiehala na guľaté stĺpy. Na rovnaké stĺpy sme realizovali už niekoľkokrát a preto vždy vieme, že náš čaká náročná montáž hliníkového plotu. Zadanie od objednávateľa znelo, aby sme použili klasický hliníkový lamelový vzor pričom, ale vynechali medzi hliníkovými lamelami aspoň malé medzery. Výsledok bol taký, že nám po rozrátaní vznikli 2 cm medzery, čo bolo následne odsúhlasené. 

     Rám hliníkovej brány a bráničky je vyrobený zvarením hliníkových joklových profilov 50/50/3 mm, tak  ako robievame vo väčšine prípadov. Hlinové plotové dielce sú robené bezrámovou formou v hliníkových U-profiloch. Rovnako ako u hliníkovej brány tak aj u plotových vložiek je zachovaná medzera medzi hliníkovými lamelami rovných 2 cm. Rozmer dvojkrídlovej brána je 400 x 130 cm a rozmer bráničky je 100 x 130 cm. Medzera medzi spodom, teda bodom 0 a konštrukciami je klasicky 6 cm.

     Celá objednávka je práškovo zalakovaná a v peci vypálená. Zákazníčka si zvolila špeciálnu farbu z označením MMA, kde pod odrazom slnka na nej vznikajú zlaté trblietky. Celá farba sa inak nesie v jemnom odtieni hnedej, najbližšie k RAL 8017. Hliníková bránička a brána sa otvárajú mechanicky bez použitia automatizácie. Preto je aj na bráničke osadená klasická nerezová kľučka. 

Viac informácií  a foto nájdete aj na stránke:

 https://www.kovanabrana.sk/moderne-hlinikove-brany.php